З метою сприяння розвитку продуктивного творчого мислення, стимулювання самостійності та ініціативності у саморозвитку, сприяння самовираження особистості, розвитку і підтримки творчої діяльності школяра було проведено тиждень зарубіжної літератури та російської мови з 15.02.2016 по 19.02.2016.

Мета тижня: залучення учнів до книги, формування розвиненого читача, сприяння вихованню естетичних смаків школярів, зацікавлення їх багатогранним світом культури та літератури, мов різних народів.

У рамках тижня зарубіжної літератури та російської мови пройшли заходи:

  • Відкриття тижня зарубіжної літератури та російської мови «Її величність книга». (Подорож сторінками зарубіжної та російської літератури у   шкільній бібліотеці)
  • Бліц – турнір «У світі казок»
  • Вікторина «Книга життя»
  • Відвідування книгарні на Бульварно-Кудрявській «Довженко. Книги. Кава. Кіно». Розмови про сучасну зарубіжну літературу з Данилом Яневським
  • Вікторина «Який ти казковий персонаж?»
  • Відвідування Центрального будинку художника. Виставка до 100-річчя Євдокії Болдиревої
  • Діалоги пам’яті «Сучасна поезія війни, правди і миру» (до 27-ї річниці виведення військ із Афганістану, 2-ї річниці Революції Гідності)
  • Вікторина «Відомі письменники»
  • Творчий вернісаж «Сторінками улюблених творів»
  • Закриття тижня. «Кращі знавці та учасники тижня»

Тиждень було розпочато у царстві книги – бібліотеці під назвою «ЇЇ величність книга», де кожен бажаючий міг поринути у чарівний світ різноманіття літератури та дізнатися більше про кожну із них.

У 5-А класі проведено літературну вікторину «Який ти казковий персонаж?». Визначення проходило у вигляді тестування, за його результатами стало відомо, що більшість учнів класу співвідносяться з Пеппі Довгою Панчохою або Карлсоном, троє учнів характеризуються як Том Сойєр, і лише двоє схожі на Попелюшку та Принца. Захоплива вікторина нагадала школярам про чудовий світ казок, які вони вивчали, занурила у пригоди і розваги.

Проведено бліц-турнір  у 5-Б класі з теми «У світі казок». Метою проведення було нагадати та закріпити вивчений матеріал. Учні проявили логічне мислення, активність та ініціативність. У результаті команди отримали однакову кількість балів і перемогла дружба.

Між учнями 8-го класу проведено літературну вікторину «Книга життя».  Працюючи у групах, школярі охарактеризували себе як окремі колективи, капітани спрацювали на найвищому рівні, показавши високий рівень знань, умінь і навичок з вивченої теми.

Учні 10-х класів відвідали книгарню «Довженко», в якій познайомилися з сучасною українською та зарубіжною літературою, мали змогу переглянути нові видання. Зустріч з учнями провів заслужений журналіст України, доктор історичних наук, телеведучий Данило Яневський. Він познайомив старшокласників із Проектом «Україна! Відомі історії нашої держави». Це книги за його авторством, в яких ведеться розповідь про вільних та небайдужих людей, частіше літературної інтелігенції, що в різні часи намагалася зробити Україну «ідеальною» правовою державою для всіх народів, що її населяли. Шкільна бібліотека отримала подарунок – книги Д. Яневського з його автографом.

Для 9 класу було організовано вікторину «Відомі письменники». Питання стосувались як вивчених авторів, так і їх творів.  Діти активно відповідали, влаштовували дискусії, обговорення,  байдужим не залишився жоден. У деяких учнів виникло бажання глибше дослідити творчість таких письменників як Джордж Байрон, М. Лермонтов та

В. Шекспір.

Учні 8 та 6-А класів у Центральному будинку художника відвідали виставку до 100-річчя Євдокії Болдиревої, яка була організована родиною одного з учнів 8 класу Шлагова Володимира. Діти з особливою цікавістю розглядали картини та слухали захоплюючу екскурсію, яку проводив сам Володя. Школярі усвідомили як тісно пов’язане мистецтво з літературою та ще довго обговорювали власні враження.

18-го лютого 2016 року відбулися урочистості з нагоди вшанування світлої пам’яті Героїв Небесної Сотні. «Вони прилетять ангелами з небес…», – такими пісенними рядками учні сьомого класу урочисто відкрили фотовиставку, присвячену 2-й річниці Революції Гідності «Героям Небесної Сотні», поруч із якою запалили свічу за загиблими. Учні шостих класів у рамках тижня під гаслом «Діалоги пам’яті» зачитали вірші сучасників та класиків літератури, зокрема  уривок із вірша «Кавказ» Т.Г. Шевченка, який лунав на Майдані у виконанні Сергія Нігояна, а також – власні вірші, що не залишили байдужими серця присутніх.

Творчий вернісаж «Сторінками улюблених героїв» пройшов для учнів 6-х та 7-х класів. Цей мистецький конкурс допоміг розкрити літературні та творчі здібності школярів. Завдання: забезпечити найсприятливіші умови для виявлення та розвитку творчості учнів, пошуку обдарованих дітей; стимулювати активну творчу працю учнів у процесі навчання; сприяти навчальній, громадсько-організаційній, культурно-мистецькій діяльності учнів.

Наприкінці тижня найкращі були нагороджені приємними сюрпризами за плідну та пізнавальну роботу.

 

Заступник директора з НВР                                                                      Борисенко Ю.О.