29 лютого учні 5-9 класів школи відвідали з екскурсією Музей під відкритим небом у Переяславі – Хмельницькому та познайомилися з  українськими традиціями Масляної, що  передбачає масові гуляння, перевдягання та веселощі.

Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини -це перший в Україні музей під відкритим небом. Почав будуватися ще у 1964 році. Займає на Татарській горі площу  близько 25 га. В музеї відтворено побут різних епох – від житла пізнього палеоліту (кам’яної доби) до будинків кінця ХІХ ст. Основна тематика музею – це побут Середньої Наддніпрянщини, регіону де розташований Переяслав-Хмельницький. Загалом тут зібрано майже 300 унікальних об’єктів: 122 пам’ятки архітектури, 20 дворів з хатами, майстерні, біля 30 тисяч цінних історичних, побутових, культурних експонатів. Цікаво було побачити як жили різні верстви населення тих часів.

Діти ніби поринули в минуле часів Київської Русі XІ –   XІІ століття поступово просуваючись до історії та побуту ХІХ ст., познайомились із приміщенням школи тих часів, порівняли кількість предметів, що вивчали учні наприкінці ХІХ ст. та розклад занять із своїм сучасним.

Гарний настрій, чудова погода, концерт народних українських колективів просто неба, смаколики та вироби декоративно – прикладного мистецтва –  незмінні традиції Масляної ,  одного з найвеселіших та “найсмачніших” свят, що символізує прощання з холодною зимою та зустріч теплої і бажаної весни.