📌 музей-садибу Пантелеймона Куліша “Ганнина Пустинь”. Школярі пройшлися вздовж алеї заповідника, прогулялися по мальовничому хуторі, почули цікаву розповідь про життя Пантелеймона Куліша. 
📌літературно-меморіальний музей О.П.Довженка в селі Сосниця. Школярі завітали до  батьківської хати Олександра Довженка, побачили клуню, погребню, колодязь із журавлем, ворота з дашком-вістрячком та отворами, в яких селилися голуби. Учні поринули у світ дитинства Сашка Довженка, відчули атмосферу життя селянської родини кінця ХІХ – початку ХХ ст.,  пройшлися його дитячими стежками і подальшими життєвими дорогами, що вивели його на вершину слави і повели далі – у безсмертя. Переглянули фільм Олександра Довженка. 
📌єдиний унікальний зоопарк в Україні, який знаходиться в районному центрі села Мена Чернігівської області. Учні  побачили багато тварин. Школярі із захопленням розглядали екзотичних звірів, фотографувалися з ними, із цікавістю спостерігали за їхньою поведінкою. Враження від поїздки залишилися незабутні.