Шкільна театральна студія
Театр навчає так, як цього не зробить книга
Вольтер

 

Шкільна театральна студія «ШАНС» спеціалізованої школи № 91 була створена восени 2009 року з ініціативи вчителя української мови та літератури Шинкаренко Людмили Василівни та соціального педагога Зимовського Дмитра Станіславовича.  Метою організації стало надання можливості творчим учням реалізувати свій мистецький потенціал, а також пропаганда серед учнівського загалу кращих творів української класики і знайомство із сучасним літературним мистецтвом України.

Художній керівник студії – Шинкаренко Людмила Василівна,  режисер-постановник вистав – Зимовський Дмитро Станіславович.

Перший виступ колективу відбувся 18 грудня 2009 року з виставою М. Куліша «Мина Мазало». Цікаво, що вже про цей виступ аматорів учні школи написали відгуки на сторінках шкільної газети “Шкільні факти” ( грудень 2009).
Основні завдання студії «ШАНС»:

– виховувати духовно активну особистість;
– збагачувати духовний світ дитини;
– розвивати культурний світогляд та творчий потенціал учня;
– збагачувати інтелектуальну обізнаність .

Задачі, які ставить перед собою студія:

 навчання живої сценічної мови;
 уміння створювати акторські образи та амплуа;
 уміння виступати перед глядачами з конкретними художніми посиланнями;
 навчання основ сценічного руху та мізансценічних дій;
 уміння опановувати різні театральні жанри та вільно відчувати себе в них ;
 навчання взаємодії з партнерами не тільки на авансцені, а й впродовж всього спектаклю, аж до закулісся.


Форми роботи:
– театральні постановки ;
– перегляд і обговорення вистав професійних театрів (Національного академічного
драматичного театру імені Івана Франка, Національного академічного театру російської
драми імені Лесі України);
– робота над створенням сценарію майбутньої вистави;
– виготовлення костюмів і декорацій;
– репортажі із шкільних свят;
– фотокореспондентська діяльність;
– дизайнерські проекти (афіши, буклети, обкладинки для дисків);
– гастролі.

Життя учня не можна назвати повноцінним, якщо воно обмежене лише навчанням. Навчаючись, учень повинен не тільки здобути знання , а й збагатитись духовно, підвищити особистий культурний рівень

Театр

Там де натхнення і образи
Де квіти, оплески і сум
Там все окремо і одразу,
Визнання натовпу і глум…
Стоїть окремо світ куліс,
Світ сцени – зоряна завіса,
Де небо щастя й море сліз,
Я звідала все це, бо я – актриса…
Ада Роговцева

 

Мина Мазайло

 

 

 

 

Незабутні миті

18 грудня 2009 р. наша школа репрезентувала прем‘єру вистави за п‘єсою
Миколи Куліша «Мина Мазайло». Мені пощастило зіграти головну роль –
Мина Марковича Мазайла.
Пригадуються неповторні миті репетицій. Реальності грі додавало те, що ми вивчали п’єсу на уроках української літератури. Прекрасно, коли людина прочитає оповідання, повість, п’єсу, а після цього на сцені програє життя персонажа, відчуваючи реальні емоції та переживання.
Усі хвилювалися, адже художнім редактором вистави був Заcлужений артист Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки Бондаренко Олександр Вікторович. Зрадити його старання ми не могли ні морально, ні фізично.
Підготовка до виступу, репетиції та постановка самої вистави були під безпосереднім творчим керівництвом вчителя української мови та літератури Шинкаренко Людмили Василівни та соціального педагога – Зимовського Дмитра Станіславовича. Ідея постановки
вистави, організаційний процес, костюми, декорації та сам театральний дух впродовж репетицій підтримувала в нас Людмила Василівна. Режисерські здібності, формування образів, почуття та вираження театральної експресії героїв, сценічний рух допомагав
формувати Дмитро Станіславович, тим самим проявив свої режисерські здібності. За що ми їм щиро вдячні.
Звичайно, під час вистави було деяке хвилювання: чи спрацює театральна трупа командою на сцені, чи якість нашої гри торкнеться серця кожного глядача і якщо, чесно , просто не забути слова, адже текст п‘єси доволі яскравий та барвистий філологічно, але важкий тому, що насичений фразеологізмами, діалектизмами і величезною кількістю реплік. Мистецька цінність вистави «Мина Мазайло» полягає в тому , щоб довести кожному, що красу й неповторність рідної мови зраджувати не можна.
Варто сказати, ми, актори – одинадцятикласники, виклалися на всі сто й судячи з фінальних оплесків нам це вдалося.
Уперед, наступне театральне покоління! Не залишайтеся байдужими до мистецтва!

Рома Алексєєв, учень 11-А класу

Погляд із-за куліс

Я мала можливість бути присутньою не тільки на самій виставі, а й на репетиціях. Вразило серйозне ставлення юних акторів до підготовки, відчувалося, що вони отримували задоволення від власної гри.
Перед початком вистави учні хвилювалися: боялися промовити текст без потрібного емоційного забарвлення та забути підкреслити багатозначним жестом, що розкриває зміст сказаного. Турбувалися: щоб глядачі-школярі, запрошені студенти Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова філологічного факультету та гості отримали позитивні емоції, сприйняли виставу якнайкраще.
І ось відкривається завіса. Звучить музика. Вистава почалася. Актори-одинадцятикласники, як справжні майстри своєї справи, забули про хвилювання і просто грали: грали для себе, грали для публіки, яка сиділа в залі. Дійство, що відбувалося на сцені, зачаровувало глядачів своєю природністю, невимушеністю.
Після закінчення вистави акторів вітали оплесками, які довго не вщухали.
На глядачів чекав приємний сюрприз: до юних акторів звирнулась випускниця
Аль-Намрі Роза, студентка Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого , яка п’ять років потому зіграла Рину у прем”єрному складі вистави.
Отже, художній керівник та режисер зуміли засобами сценічного мистецтва передати авторський задум, актори створили колоритні образи героїв п’єси — і присутні отримали насолоду. Глядацький зал залишаєш з небажанням, бо радість спілкування з мистецтвом хочеться продовжити. Ще деякий час роздумуєш над діями та вчинками героїв, порівнюєш із власними життєвими ситуаціями, робиш висновки — і мрієш піти до театру, щоб доторкнутись до мистецтва театрального слова.

Ірина Пархоменко, учениця 11- Б класу

Наймичка

Изображение - savepic.org — сервис хранения изображений Изображение - savepic.org — сервис хранения изображений


Гастролі в сільску школу

“Весілля Фігаро”

Изображение - savepic.org — сервис хранения изображений Изображение - savepic.org — сервис хранения изображений

Непросто бізнес або За двома зайцями – 2. Наш час

Изображение - savepic.org — сервис хранения изображений Изображение - savepic.org — сервис хранения изображений

Конкурс Перевтілення

18 -20 травня в актовій залі гуманітарного корпусу Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова відбувся перший Фестиваль-конкурс шкільних самодіяльних театрів «Перевтілення», організований Центром культури та мистецтв Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова і Народним студентським театром «Вавилон». Театральна студія «ШАНС» СШ № 91, художній керівник – Шинкаренко Людмила Василівна, режисер-постановник – Зимовський Дмитро Станіславович на фестивалі представили виставу «Непросто бізнес» або «За двома зайцями – 2. Наш час».
Анастасія Волкович стала лауреатом конкурсу в номінації «Краща роль другого плану»
( за роль Химки)

Зустріч з акторами

На репетиції з Народним артистом                       Ніна Ільїна на виставі “Наймичка”

Олександром Бондаренко

На екскурсії у театрі ім. І. Франка      Зустріч з Народним артистом Остапом Ступкою

Зустріч з Народними артистами Остапом Ступкою, Василем Башою та Володимир Нечепоренком

Зучтріч з Володимиром Абазопуло (молодшим)


 

24.03.2012р, актори студії під час екскурсії до м. Львова відвідали Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької та зустрілися з актором Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької Віктором Заярним – дідусем Олексія Мигляченка, актора студії.

Буковель

З 17 грудня до 19 грудня шкільну театральну студію «ШАНС» у складі  6 осіб та учнів початкової школи,  переможців  Міжнародного фестивалю «Справжні емоції», на якому учнями було створено макет Софії Київської,  у складі 7 осіб та керівниківгостинно приймав готельний комплекс «Вербіж» в с. Верхній ВербіжКоломиївського району Івано-Франківської області.

Учні відвідали  будиночок Святого Миколая в Карпатах, також побували на екскурсії в м. Яремче, на гірськолижному курорті «Буковель», піднялися на гору Буковель, прогулялися  містом  Коломия, завітали  до музею «Писанка», краєзнавчого  музею Гуцульщини, музею народного мистецтва.  Познайомилися   з учнями шкіл Коломиївщини та дитячим ансамблем народної творчості, відвідали місцеву школу в с. Нижній Вербіж. Завдяки цій подорожі були налагоджені партнерські зв’язки з школами Коломиївського району та адміністрацією району, та було домовлено про подальшу співпрацю.

 

Семінар психологів

17 січня 2013 року у приміщенні СШ № 91 з поглибленим вивчення інформатики Шевченківського району м. Києва відбувся практичний семінар соціальних педагогів на тему: «Формування морально-ціннісних орієнтирів старшокласників методами театральної діяльності».
На семінарі були присутні соціальні педагоги та практичні психологи з Дарницького, Святошинського, Оболонського, Солом’янського та інших районів міста Києва, та зокрема, з Шевченківського району.
На семінарі виступали: директор СШ № 91 Крик Т.М., методист соціально-психологічної служби КМПУ ІППО ім.Б.Д. Грінченка Письмак Л.Л., методист РМНЦ Шевченківського РУО Почупайло В.М., керівник проекту «Соціальний педагог» Снігульська В.А., керівник соціально-громадської організації «Хоуп» Белова О.І., соціальний педагог СШ № 91 Зимовський Д.С.. Учасників семінару привітали актори шкільної театральної студії «ШАНС» виставою «За двома зайцями-2».