є осередком освіти, зокрема, вивчення історії ВВв 1941-1945 рр. та війни в Афганістані 1979-1989 рр., а також осередком військово-патріотичного виховання, який сприяє формуванню у молодого покоління патріотичних почуттів, глибокої поваги до рідної землі та свого народу, забезпеченню духовної єдності поколінь та призначений для вивчення, збереження та використання пам’яток матеріальної і духовної культури, пам’яті про героїчні сторінки історії України і подвигу її народу.

Рішення про створення музею було прийнято в 1967 році, після здійснення походів місцями бойової слави 40-ї армії, учнями та педагогами ЗНЗ№91.

В 1979 році пройшов реєстрацію та отримав Паспорт шкільного військово-історичного музею.

У 2001 році, після реконструкції п’яти залів музею було оновлено та доповнено матеріалами та фотовиставкою «40-ї армії в Афганістані» Музей отримав назву –   «Музей бойової слави 40-ї армії «Дороги, опалені війною». До речі, не кожний державний музей може пишатись такими пам’ятками історії, як шкіряний плащ ген.-лейт. П.Ф.Жмаченко, мемуари лейт. Родимцева, подаровані ним з автографом та багато іншого, що є національно- патріотичною цінністю.

У листопаді 2009 р. шкільний Музей бойової слави 40-ї армії«Дороги, опалені війною» брав участь у І Всеукраїнському конкурсі на найкращий громадський музей України, організований Національною спілкою краєзнавців України.

Музей та керівник були нагороджені грамотою за ІІІ місце в номінації «Найкраща просвітницька діяльність». Нагородження відбулося 24 грудня 2009 року в залі Національного музею української літератури. Грамоту переможцям вручав голова Національної спілки краєзнавців України, академік НАН України, Герой України П.Т.Тронько.

Систематично проводиться просвітницька робота: оглядові та тематичні екскурсії, лекції, навчальні заняття та масові заходи, які організовуються членами військово-патріотичного гуртка на базі музею, вчителями – предметниками із залученням учнів, ветеранів, запрошених гостей.

Музей приймає участь у районних та міських заходах в рамках партнерських зв’язків школи.